20 January 2016

Moscow with Nike III.


Ďalšie pokračovanie výletu do Moskvy s Nike...
----->>>>


Po prednáškach o subkultúrach a architektúre, sme sa presunuli k domu ruského architekta Konstantina Melnikova, ktorý si ako jediný postavil rodinný dom v centre Moskvy - je z tehál a okná vznikli z nedostatku stavebného materiálu, čím menej tehál = tým viac okien (vďaka za opravu Adéle) - pôdorys je kruhový. V záhrade domu sa nám predstavil ruský graffiti umelec Dmitry Aske, ktorý pre Nike zhotovil drevenú skulptúru s použitím elementov Melnikovho domu a Air Maxov 95. Potom sme prešli na ulicu Arbat, kde prebiehal čierny obchod s teniskami za komunizmu. Tenisky Nike sa dali kúpiť samozrejme len za doláre. Blízko sa nachádzala aj stena ruského pesničkára Viktora Tsoia (niečo ako stena Johna Lenona v Prahe, až na to že Viktor Tsoi bol rus). Za rohom nás čakalo prekvapenie, keď sme vošli do KOROBKY (tak sa po rusky volá basketbalové a futbalové ihrisko v meste) a čakal nás tam najznámejší ruský raper L'ONE. Hneď potom sme vyrazili na ďalšiu strechu, kde sa nachádzala súkromná galéria a bola tam ďalšia prezentácia, tentokrát o Sekta School - tréningový fitness program, ktorý založila Olga Markes. Po celom dni chodenia sme sa šli najesť do baru STRELKA, kde sa nachádzalo aj kníhkupectvo aj klub. Na druhý deň na obed som sa šla sama ešte pozrieť na Červené námestie a potom rýchlo na letisko, musela som sa ešte vracať pre pas, pretože som si ho zabudla na izbe (ups), ale chvalabohu mi meškal let 4 hodiny (ale stihla by som to aj tak)...btw. letisko v Moskve je faaakt hrozné! Zato Moskva je fakt super!!!


Čo som si zbalila, aká bola prezentácia a aký bol výhľad zo striech.
ph.: me & Valeriy Belobeevfacebook / bloglovin / instagram @paulinemma

6 comments :

 1. Fotky jsou krásné a Moskvu ti moc závidím, nejvíc teda ten Melnikův dům, kvůli kterému tam nejvíc chci jet. Jen teda tam máš nepřesnost v tom, že je vyroben z kvádrů- ve skutečnosti jsou ty zdi cihelné a šesti-úhelné otvory vznikly mimo jiné kvůli nedostatku svatebního materiálu- málo cihel= víc otvorů.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moskva je fakt úžasná ta architektúra <3

   Super tak to si hned opravím!
   Asi som to zle pochopila na prehliadke alebo si to uz zle pamätám...

   Delete
 2. I am truly delighted to read this post which contains plenty of helpful facts, thanks for providing these data. Great article, exactly what I needed. Bus back panel advertising in Patna give eye-getting advertisements and standards that empower to advance the item and administrations of customers. Their gifted workforce plans and creates innovative promotions according to customer's decision and do it’s marking by means of bus. Furthermore offer these Outdoor Bus Advertising Services at reasonable rates to customers.

  ReplyDelete